Лаги

Термин на емитување: недела во 20:25 и вторник 23:15 часот.

 

Лаги е британска трилер-телевизиска серија создадена од Хари и Џек Вилијамс, а во копродукција на ITV и SundanceTV. Во серијата глумат Џоан Фрогат и Јоан Груфуд како две лица чија првична привлечност доведува до далекусежни последици за нив и нивните пријатели и семејства.

Не пропуштајте ги премиерните епизоди секоја недела во 20:25 на ТВ МТМ - ПРВА СКОПСКА.

Серијата беше премиерно прикажана на ITV на 11 септември 2017 година, а првата сезона заврши на 16 октомври 2017 година. По своето деби, таа доби позитивни критики, со многу критичари кои ги пофалија настапите на Фрогат и Груфуд. Серијата беше обновена со втората и последна сезона, чија премиера беше на 2 март 2020 година.

 

.be

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.