Среда

Час Програма 25.09.2019
00:00 Временска прогноза
00:01 Урбани вести
00:20 Флеш вести
00:30 Златен глас - сериски филм
01:15 Златен глас - сериски филм
02:00 Нема љутиш
02:35 Вип на еден ден - емисија
03:10 Древни мегаградби 
04:00 Најдобриот на листата
04:45 Фолк топ 10
05:50 Фолк евергрин
06:35 Моја свадба - забавна емисија
07:50 Наша сцена - емисија
08:30 Љубов на минус 40 - игран филм
10:00 Телешопинг прозорец
10:20 Флеш вести
10:30 Естрада плус
10:40 Фолк хит микс
11:25 Македонска забавна музика
11:35 Во добра форма
12:00 Златен глас - сериски филм
12:45 Златен глас - сериски филм
13:30 Два пати исто но сепак различно - емисија
14:00 Македонска забавна музика
14:20 Фолк топ 10 листа
15:25 Телешопинг прозорец
15:45 Македонска забавна музика
16:05 Утре за денес
16:30 Урбани вести
16:50 Евромакс - сериски филм
17:40 Магична сцена 
18:05 Таен милионер - игран филм
19:25 Телешопинг прозорец
19:45 Естрада плус - естраден магазин
19:54 Временска прогноза
19:55 Урбани вести
20:20 Флеш вести
20:30 Златен глас - сериски филм
21:15 Златен глас - сериски филм
22:00 Возрасни деца - игран филм
23:30 Нема љутиш - хумор

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.