Петок

Час Програма 20.05.2022
00:00 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 95
00:50 Ловци на глави сериски филм еп. 2
01:40 ТВ Интервју информтивна емисија
02:10 Исток-запад сериски филм еп. 37
03:25 Џубокс музичка емисија
04:10 Репортер со Мики Црнокрак емисија
04:40 Врати ми ја љубовта сериски филм еп. 9
05:30 Магична сцена емисија
06:00 Нови и млади музичко талент шоу
07:30 Традиција, култура и животен стил во Јапонија
08:00 Уживај во животот емисија
08:30 Во контакт емисија
09:00 Богатства во песокот док. филм
09:45 Телешопинг прозорец
10:00 Флеш вести
10:10 Врати ми ја љубовта сериски филм еп. 10
11:00 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 95
12:00 ТВ Интервју информативна програма
12:40 Македонска забавна музика
13:00 Телешопинг прозорец
13:15 Исток - запад сериски филм еп. 38
14:05 Нови и млади забавно-музичка емисија
15:40 Магична сцена емисија нова сезона
16:15 Телешопинг прозорец
16:29 Временска прогноза
16:30 Урбани вести
16:50 Фитнес сериски филм еп. 8
17:30 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 95
18:30 Снаи и свекрви кулинарско шоу еп. 9 дел 1 премиера
19:20 Традиција, култура и животен стил во Јапонија
19:54 Временска прогноза
19:55 Урбани вести
20:15 Флеш вести
20:25 Репортер со Весна Петрушевска забавна емисија премиера 
21:00 Тајните на младите благороднички сезона 2 еп. 96 премиера
21:50 Ловци на глави сериски филм еп. 3 премиера
22:40 Снаи и свекрви кулинарско шоу еп. 9 дел 1
23:30 Урбани вести
23:50 Флеш вести

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.