All for Joomla All for Webmasters
 Властите во неколку градови во САД предложија закон со кој ќе се забрани продажбата на електронски цигари, сѐ додека нивниот ефект врз здравјето на луѓето не биде испитан од страна на американската Влада.
 

Сем Смит размислува да си го промени полот

Познатиот британски пејач и кантавтор Сем Смит проговори за својот „небинарен полов идентитет" и призна дека размислува за промена на полот.
 
Доколку постите без масло, ова е одличен рецепт за вас.
 

Почина Дик Дejл, зачетникoт на сурф-рокот

На 81-годишна возраст почина американскиот гитарист Дик Дејл, најпознат по инструменталката „Misirlou", што Квентин Тарантино ја смести во својот култен филм „Евтини приказни".
 
Дали доволно ги познавате вашите пријатели? Ова се 8 интересни прашања што може да доведат до тоа вашиот соговорник да зборува за работи за кои веројатно никогаш порано не мислел.
 

Каде ќе се живее најдобро во 2019 година?

facebook twitter google+ linkedin pinterest Тајм Аут Индекс во соработка со компанијата „Тејпстру Рисрч" спроведе истражување за најдобар град за живеење врз основа на одговорите на 34.000 анонимни жители од целиот свет, на кои им се поставени прашања за задоволството за живот во нивните градови, вклучувајќи ја цената и квалитетот на храната, пијалакот, културниот и ноќниот живот, соседството и чувството на задоволство и среќа.  
 

Ќе ви стане омилена- ледена торта од готови кори

Брз, но вкусен колач со жолт крем кој никого не остава рамнодушен.
 

Посна крем салата со туна и ајвар (РЕЦЕПТ)

facebook twitter google+ linkedin pinterest Ако се уште имате по некоја тегла од минатогодишниот ајвар подгответе ја оваа посна рецепта, превкусна е …
 

Фејсбук доживеа најголем пад во историјата

Фејсбук проработи по најголемиот пад во историјата, но, се уште има проблеми, јави Си-Ен-Ен.
 
Сè почесто жителите на Виена го даваат под наем не само својот дом за кратко време, туку и личниот автомобил.
 
Велигденскиот пост веќе започна и секако оние кои постат внимаваат на својата исхрана. Постот подразбира да не се внесува мaсна храна, односно месо, млечни производи, но бидејќи ова е најстрог пост се ограничува и јадењето на риба и масло, тие може да се конзумираат во одредени денови.
 
Важноста од употреба на детски седишта и постојаната едукација на родителите по прашањето за безбедност на децата во сообраќајот е постојано актуелна тема.
 
Постојат многу начини и лекови што можат да се употребат за лекување на депресијата, но лошо е тоа што речиси сите имаат страшни нус појави кои следуваат со нивната употреба.  Според податоците на Министерството за здравство секој десетти Македонец пие дијазепам и тоа е третиот најпрепишуван лек, а годишната потрошувачка надминува и над еден милион пакувања.
 
Свесни сме дека производите кои се наменети да ја исчистат куќата обично се повеќе штетни отколку корисни, но речиси е невозможно целосно да се ослободите од нив.
 
Ако сте љубител на компири, ова јадење сигурно ќе стане едно од вашите омилени.
 
Привлекувањето е многу индивидуална работа, но постојат одредени „рочки“ на женското тело кои веднаш предизвикуваат интерес кај машкиот пол.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.