Кетрин Зета-Џонс објави фотографија од својата ќерка Карис

Познатата холивудска двојка Кетрин Зета-Џонс (50) и Мајкл Даглас (75) имаат две деца, ќерката Карис (17) и синот Дилан (19), а сега гордата мајка објави фотографија на социјалните мрежи и покажа како изгледа нејзината ќерка, која израсна во вистинска убавица.
 
Канје Вест деновиве објавува на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да објавува нова музика сè додека не му истечат експлоатирачките договори со музичките куќи.
 

Вечерва црвен аларм за спас на забавната индустрија

Под мотото #WeAreEvenrs и #RedAlert, (https://wemakeevents.org/) вечерва во организација на Асоцијацијата на евент индустријата ИВАП нашата земја ќе се вклучи во глобалната светска иницијатива за свртување на јавноста кон овој сектор кој трпи големи загуби заради пандемијата со Ковид-19, а милиони луѓе во светот остануваат без работа и се на раб на егзистенција.
 

Пинк зборуваше за терапијата на која оди заедно со сопругот

Пинк го сподели своето искуство од терапијата на која оди заедно со нејзиниот сопруг Кери Харт, велејќи дека тоа е за скршени луѓе кои сакаат да се состават.
 
Актерот Винсент Касел објави фотографија со најстарата ќерка од бракот со Моника Белучи, Дева и ја покажа неверојатната сличност на 16-годишното девојче со убавата мајка.
 
Наследничката на славниот холивудски актер Том Круз (58) и актерката Никол Кидман (53), Изабела Џејн Круз, е фотографирана на автобуска станица додека чека градски превоз.
 

Прамен од косата на Линколн продаден за 81.000 долари

Прамен од косата на поранешниот американски претседател Абрахам Линколн, заедно со крвавата телеграма за неговиот атентат од 1865 година, е продаден на аукција за 81.000 американски долари, објави аукциската куќа РР со седиште во Бостон. Нема информации за купувачот.
 

Мајли Сајрус го обвини директорот на „Ем-ти-ви“ за сексизам

Поп-sвездата Мајли Сајрус за американските медиуми изјави дека се сретнала со сексистички коментари од директорот на МТВ, за време на нејзиниот настап на годинашното доделување на Ем-ти-ви видео музичките награди.
 

ШЕСТИ ПАТ: Алек Болдвин стана татко на 62-годишна возраст

Хилариа Болдвин му подари на својот сопруг - холивудскиот актер Алек Болдвин, син, објави Контактмузик. Бебето е петто за парот и шесто за актерот, јавија агенциите.
 

Бекамови криеле дека се заразени со коронавирус

Брачната двојка Бекам се заразила на 1 март додека биле во Америка, а по враќањето во Велика Британија, на Дејвид му се слошило, а потоа и на Викторија Бекам.
 
Новата девојка на Бред Пит, Никол Потуралски, сподели фотографија на Инстаграм во неделата, а објавата доаѓа по веста дека Анџелина Џоли е бесна за патувањето на новиот пар во дворецот „Шато Миравал“ во Франција.
 
Холивудската ѕвезда Селма Хаек била многу талентирана гимнастичарка како мала и била избрана од мексиканскиот репрезентација да ја претставува својата земја, но нејзиниот татко одбил да ја пушти да се натпреварува, спречувајќи ги нејзините амбиции.
 
Актерот комичар Кевин Харт и неговата сопруга Енико го очекуваат нивното второ заедничко дете секој момент.
 
Амбер Херд вербално го нападна поранешниот сопруг Џони Деп, откако тој побара од американски судија да ја одложи правната битка од 37 милиони фунти - случајот за клевета против неа – со образложение дека треба да снима филм.
 

Кит Ричардс: „Ролинг стоунс“ никогаш нема да се повлечат

Кит Ричардс разговараше со магазинот „Ролинг стоун“, и запрашан да каже нешто за иднината на легендарниот бенд, тој директно одговори дека не планираат да се повлечат.
 
Британскиот актер Роберт Патинсон, кој го глуми човекот-лилјак во најновиот „Бетмен“,  има позитивен тест за Ковид-19, објавија медиумите во четвртокот, што резултира во прекин на продукцијата на хит-серијалот, уште еден од низата удари за филмската индустрија која се бори да заживее во услови на пандемија.
 

Новата девојка на Бред Пит сè повеќе ја споредуваат со Џоли

Најновите фотографии на девојката на Бред Пит, Никол Потуралски, предизвикува споредби со неговата поранешена сопруга Анџелина Џоли.
 

Селена Гомез промовира сопствена мејкап-колекција

Таа официјално ја промовираше својата нова колекција на шминки „Реар бјути“ во четвртокот.
 

© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.