Сабота

Час Програма 20.07.2019
00:01 Урбани вести
00:20 Флеш вести
00:30 Фамилија Реј - сериски филм
01:10 Бонанца - сериски филм
02:00 Македонски народни приказни
03:15 Фолк хит микс
04:00 Во добра форма
04:25 Фолк топ 10 топ листа
05:30 Естрада плус
06:45 Нема љутиш
07:15 Магична сцена
07:45 Вип на еден ден
08:20 Временска прогноза
08:21 Џубокс музика
10:10 Естрада плус - емисија
10:20 Телешопинг прозорец
10:50 Наша сцена - забавна емисија
11:30 Инфо тинс кидс - емисија
12:00 Титовите бригади на смртта - док.емисија
12:40 Два пати исто, а сепак различно - емисија
13:10 Гурмански приказни
13:40 Телешопинг прозорец
14:00 Фолк топ 10 топ листа
15:05 Фамилијата Реј - сериски филм
15:45 Фамилијата Реј - сериски филм
16:29 Временска прогноза
16:30 Саботна хроника
17:00 Фамилијата Реј - сериски филм
17:40 Фамилијата Реј - сериски филм
18:25 Фамилијата Реј - сериски филм
19:10 Возете
19:35 Телешопинг прозорец
19:54 Временска прогноза
19:55 Саботна хроника
20:35 Магична сцена
21:00 Група аматери - игран филм премиера
22:35 Временска прогноза
22:36 7 дена грев - игран филм премиера

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.