Тајните на младите благороднички

Термин на емитување: пон. - пет. во 16:50 и 21:55 часот.

 

Серијата го следи животот на студентките на Институтот за благороднички. Настаните се сместени во втората половина на 19 век.

Сите девојки сонуваат да стапат во брак, но патот до среќата е трнлив... Љубовта на Софија и Владимир има најмногу пречки, но ќе видиме дали ќе се изборат за својата љубов и што ќе се случи?

Гледајте секој работен ден на ТВ МТМ - ПРВА СКОПСКА во 16:50 и 21:55 часот.

Тајните на младите благороднички е руска серија, снимена во текот на 2010 и 2011 година. Заради големиот успех, се снимаше втората сезона на серијата, но главниот актер Александар Арсентјев беше заменет со актерот Сергеј Астахов. Снимена е и мини-серија со пет епизоди „Временска јамка“, што не е директно продолжение на серијата, но во неа се појавуваат некои ликови од првиот и вториот дел од серијата.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.