Здравје/Фитнес

Вратете го расположението во секунда: Овој напиток веднаш ги брка симптомите на пролетниот умор

Овој пијалок е лесен за подготовка, а вкусот е волшебен. Идеален е за намалување на пролетниот умор.

 

Состојки:  

 

2 банани

1,5 чаши млеко

50 грама брусница

1 лажица мед

 

Подготовка:  

Излупете ги бананите, исечете ги на парчиња и ставете ги во блендер.

Додадете боровинки и мед и се мешајте додека не добиете густа хомогена мешавина.

Додајте млеко или јогурт и повторно промешајте.

Истурете во чаша, а можете да додадете парчиња банани, преостанатите боровинки или овесни снегулки.

 

Направете го овој волшебен напиток уште денес, ќе уживате во богатиот вкус.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.