Ќерката на Спилберг открива дека е порно ѕвезда

Микаела Спилберг, ќерката на легенадрниот филмски режисер Стивен Спилберг која тој и неговата сопруга Кејт Капшо ја посвоија кога беше бебе, во моментов заработува за живот од продукција на соло порно видеа, и се надева дека ќе се вработи како танчерка во стриптиз клуб штом ќе добие лиценца за сексуален работник.
 
Италијанскиот моден дизајнер Џорџо Армани одлучи да одржи ревија зад затворени врати во рамки на Миланската модна недела поради ширењето на коронавирусот во Италија.
 

Хари и Меган во изјава: Палатата не третира поинаку

Кралицата Елизабета и кралското семејство ги третираат Хари и Меган поинаку од другите членови на кралството, напишале двајцата во специјалното соопштение на нивната страница, пишува Дејли Меил.
 

Тарантино првпат стана татко на 57 години

Режисерот и холивудски актер, Квентин Тарантино првпат стана татко на 57 години. Неговата сопруга, Даниела, на свет донесе момче.
 

„Пријателите“ се враќаат заедно во една епизода

Пријателите ја снимија серијата за заедничкото обединување во една епизода. Ќе се емитува во мај, објавија медиумите на Ворнер. Култната историја на шесте цимери се очекува да го сруши рејтингот на гледаноста.
 

Селена Гомез објави долгоочекуван сингл за фановите

Селена Гомез ги изненади фановите објавувајќи го долгоочекуваниот сингл, „Feel Me“, објави „Контакт музика“.
 

Сопругата на Џастин Бибер сè уште не е подготвена за деца

Хејли Бибер ги сподели негативните ефекти од користењето на редовните контрацептивни средства, пренесува Пипел.
 
Хоакин Феникс помогна да се спаси мајка крава и нејзиното теле од кланица еден ден откако ги критикуваше практиките на млечната индустрија во текот на говорот на „Оскарите“, откако освои награди за најдобар актер за Џокер.
 
 Синди Крафорд вчера го прослави својот 54-ти роденден, а сè уште плени со убавината токму како и на почетокот на кариерата.
 
Актерот Чанинг Татум и неговата поранешна сопруга Џена Деван ќе користат апликација за заедничко родителство која ќе им помогне заедно да ја подигаат нивната ќерка иако повеќе не се во брак.
 

Адел со нов албум во септември

Британската пејачка со моќен глас планира својот камбек да го направи оваа есен со целосно нов албум, според видео-снимката објавена на социјалните мрежи од свадба на која таа пеела изминатиот викенд.
 

Објавен датумот за Мегзит

Мегзит или новиот живот на Хари и Меган официјално започнува на 31 март. По тој датум, парот нема да има канцеларија во Бакингамската палата.
 
Принцот Хари и Меган треба да се откажат од брендот Сасекс Ројал, откако решија да се разделат од британското кралско семејство, пренесуваат агенциите.
 

Свадбата на Џенифер Лопез ќе чини 3 милиони долари

Џенифер Лопез ќе потроши 3 милиони долари на нејзината свадба со Алекс Родригез.
 

Меси го грабна спортскиот Оскар

Sвездата на Барселона, Лионел Меси и пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освоија Светската награда за спорт на "Лауреус", за 2019 година, пишуваат медиумите.
 

Уапсени тројца кои планирале атентат врз принцот Хари

Поранешниот началник на кралската гарда Даи Дејвис е загрижен за сегашната состојба на принцот и неговата сопруга Меган Маркл. Тој објави дека пред еден месец Хари бил предупреден за можен обид за атентат.
 

Втор развод во кралското семејство за само една недела

Внукот на Елизабета Втора објави дека таа и неговата сопруга решиле да се разведат. Дејвид Армстронг и неговата сопруга Серена се во брак повеќе од 25 години, пренесува Dailymail.
 

Хари и Меган - Среќни и лежерни во Канада (ФОТО)

На Денот на вљубените принцот Хари и Меган Маркл слетаа во Канада, враќајќи се од САД, каде што одржаа важни состаноци, објави списанието „People“.
 

© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.