Утре без струја повеќе делови на Скопје

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 21.09.2021 година (вторник), без електрична енергија ќе останат:

 

во периодот од 08:00 до 15:30 часот, корисниците на дел ул. Ѓорѓи Сугаре 16, ул. Михаил Чеков број 4 и 9. ( Oпштина Кисела Вода );

во периодот од 12:00 до 14:00 часот, корисниците на ул. Евлија Челебрија 1, Детски театар Центар (Oпштина Чаир )

во периодот од 09:00 до 12:00 часот, корисниците на дел ул. Јустинијан Први, КАМ Маркет, Дисконт ГИГО Трејд и околните објекти до автобуската станица во близина ( Oпштина Кисела Вода ) како и корисниците од ул. Леринска, објектите со број 62А, 62Б, 64А, 64Б, 66А и 66Б ( Oпштина Карпош )

во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на ул. Самоилова 94, Фонд.центар за исламска цивилизација ( Oпштина Чаир )

во периодот од 09:45 до 13:30 часот, корисниците на дел ул.Козле околу броевите 107 до број 122, ул.Козле под улица 2 и околните улици ( Oпштина Карпош )

во периодот од 10:00 до 14:30 часот, корисниците на дел од с. Горно Соње напојуван од ТС Соње Коштан 8 (Oпштина Сопиште )

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.