На Максим Горки започна засадување на нови јапонски цреши (ВИДЕО)

Денеска на улицата Максим Горки во центарот на градот започна засадување на 18 нови јапонски цреши.

 

Во продолжение изјавата на градоначалникот Петре Шилегов:

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.