Без струја делови на Сарај, Кисела Вода и Гази Баба

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат поради планирани технички зафати во електросистемот во град Скопје, денеска без струја ќе останат:

 

- во периодот од 9 до 15 часот корисниците од с. Рашче, Копаница, Бојане и дел од с. Кондово (општина Сарај);

 

- во периодот од 8.30 до 15 часот корисниците од улицата Сава Ковачевиќ, подулица бр. 14 (општина Кисела Вода);

 

- во периодот од 9 до 11 часот корисниците од улицата Коце Металец, од број 8 до број 14 (општина Гази Баба).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.