Предавање „Не пластични кеси“ за учениците во ОУ „Крум Тошев“ во Трубарево (ВИДЕО)

Во ОУ ,,Крум Тошев“ во Трубарево се одржа наставен час на тема „Не пластични кеси“.

Огранизацијата „Еко звон“ одржува вакви предавања низ повеќе училишта во Општина Гази Баба со цел подигнување на еко свеста кај децата за загадувањето на природата при користењето на пластичните кеси. На часот децата изработија хамери со најразлични содржини кои упатуваат еколошки пораки и повикуваат на користење платнени или хартиени торби за зачувување на природата.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.