Попова: Шилегов исече и соголи речиси цел еден парк во Маџари

Зад мене се случува уништување и масовна сеча на дрва и зелена површина која се одвива со знаење и под директива на Петре Шилегов. Шилегов исече и соголи речиси цел еден парк, обвини Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

Жителите на Тријангла и Маџари со право се изреволтирани. Она што претходно им служеше како парк и разонода сега повеќе го нема. Бесцелно се исечени дрва, додека пак улицата „Благој Стефковски“ не е проширена со дoполнителни ленти. Тоа значи дека без план се осакати животната средина и неповратно се исечени десетици дрва.

 

Со месеци жителите се на удар на прашина, нечист воздух, кал, а сега остануваат и без голем дел од паркот. Шилегов стана главниот дрвосечач во град Скопје, а ветуваше зеленило и чист воздух. Шилегов владее со измама, криминал и лаги и затоа тој повеќе ја нема довербата од Скопјани“ рече Попова.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.