Дезинфекција на сите основни училишта и градинки во Општина Бутел

Покрај редовната дезинфекција, во Општина Бутел е извршена вонредна дезинфекција на сите воспитно – образовни установи, информираат од општината.

 

Комуналната служба на Општина Бутел ги дезинфицираше сите детски градинки, а во соработка со Центарот за јавно здравје е извршена вонредна дезинфекција на сите основни училишта на територија на Општина Бутел.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.