Здравје/Фитнес

Најевтин трик за витка линија и сјајна кожа, кој го користат и холивудските ѕвезди

Голем број холивудски ѕвезди, меѓу кои и Џенифер Анистон и Викторија Бекам, со години тврдат дека нивната убавина и здравје е благодарение на еден производ.  

 

Верувале или не, станува збор за јаболков оцет.

 

  Викторија Бекам откри дека секое утро на празен стомак пие 2 супени лажици јаболков оцет.

 

Џенифер Анистон само потврдува дека го конзумира, но не открива како.

 

Уште еден љубител на јаболков оцет е Елизабет Харли, на чија витка линија можат да и позавидат и двојно помладите нејзини колешки. Таа признава дека го конзумира наутро, но бидејќи не и се допаѓа вкусот, таа го меша со вода.

 

Јаболковиот оцет докажано го поттикнува младешкиот изглед на кожата. Многу го користат во губење на тежината, бидејќи го забрзува варењето и дава чувство на ситост, со што се спречува прејадувањето.  

 

Овој метод го користи и Кортни Кардашјан, и тоа два пати дневно го меша јаболковиот оцет со вода. Овој евтин трик, ако се процени од изгледот на овие дами, навистина делува.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.