Медведев: Санкциите против Русија се безвредни кога се во прашање енергијата и храната

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, оцени дека Русија ги има сите можности да спречи кризи со храна.

„Никој сè уште не собрал на ТВ и на интернет. За тоа се потребни полиња и земјоделска опрема, ѓубриво и раце за сеење леб, а не потпишување глупави одлуки“, напиша Медведев на „Телеграм“.

Дмитриј Медведев посочува дека земјите што увезуваат руска пченица и други прехранбени производи ќе имаат тешкотии без руските резерви, пренесуваат медиумите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.