Во Бугарија 327 новозаразени со коронавирус, 10 починати

Во последните 24 часа од коронавирус се разболеле уште 327 лица во Бугарија, додека 10 лица починале.

Тестирани се 2.257 лица, од кои 14,49 проценти биле позитивни на вирусот, пренесува БТА.

Во Бугарија во моментот има 18.441 активен случај, од кои 146 се хоспитализирани.

Најмногу заболени од Ковид-19 има во Софија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.