Во Србија 34 новозаболени од Ковид-19

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 34 нови случаи на коронавирус, а едно лице починало.

 

Вкупниот број заразени од почетокот на епидемијата сега е 11.193.

 

Во изминатото деноноќие се тестирани 2.488 лица, додека вкупниот тестирани е 220.344 лица. Хоспитализирани се 657 лица, а 12 на респиратор.

 

Во Србија се излечиле 5.920 лица.

 

Од коронавирусот починале 239 лица, а сегашната стапка на смртност е 2,13%.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.