21 лице се ставени во карантин во Стара Загора

21 лице се ставени во карантин, од кои две биле во Кина, а останатите во Италија.

 

Две деца, од 1 и 3 години, од Нова Загора се на Клиниката за заразни болести при Универзитетската болница „Проф. Д-р Стојан Киркович “- Стара Загора. Ова го објавиле од болницата, пренесуваат медиумите.

 

Нивните родители биле во јужна Италија. Утрото бил однесен примерок во референтната лабораторија во Софија, резултатите биле негативни за новиот коронавирус.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.