Расте бројот на загинати од земјотресот меѓу Турција и Иран

Бројот на повредени во земјотресот меѓу Источна Турција и Иран достигна 37 лица. Деветмина веќе се мртви, објави агенцијата Анадолија, повикувајќи се на изјава на турскиот министер за внатрешни работи.


Земјотрес со јачина од 5,7 степени беше  регистриран денеска во северозападниот дел на Иран во близина на границата со Турција, објави Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.