Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди Иран

Земјотрес со јачина од 5,5 степени е регистриран во јужен Иран, пренесува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ)

 

Земјотресот бил регистриран во 12:30 часот по Гринич. Епицентарот е на 48 километри западно од Бандар Абас, на длабочина од 47 километри.

 

Нема информации за можни жртви.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.