All for Joomla All for Webmasters

Силен земјотрес регистриран на Филипини

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во централниот дел на Филипини, соопшти Американскиот геолошки завод.

 

Досега нема информации за евентуални човечки жртви или причинета материјална штета.

 

Филипини се наоѓа во пацифичкиот „огнен прстен" каде се чести земјотресите и вулканските ерупции. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.