All for Joomla All for Webmasters

Удри гром и изгоре викендичка

Викендичка во скопското село Нова Брезница изгоре во пожар што се случи синоќа околу 21:40 часот.
 

Утре без вода делови од општина Сопиште

Поради чистење на резервоарот Сопиште утре прекин во водоснабдувањето ќе има во населените места Ракотинци, Добри Дол и Сопиште, во општина Сопиште.
 

Утре без вода делови од Сопиште

Поради вонредно чистење на резервоарот Сопиште на ден утре прекин на водоснабдување ќе имаат населените места Ракотинци, Добри Дол и Сопиште, во општина Сопиште.
 
Дел од жителите од скопското село Морани денеска од 9 до 14 часот ќе бидат без електрична енергија.
 

Без вода денеска дел од Сопиште

Без вода денеска од 10 до 16 часот ќе останат корисниците од селата Ракотинци и Добри Дол, како и дел од корисниците од село Ракотинци.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.