Памела Андерсон ја продаде куќата во Малибу

Памела Андерсон конечно ја продаде својата палата во Малибу за 11,8 милиони долари, иако на пазарот за недвижности ја објави по цена од 14,9 милиони долари претходно годинава.

Продажбата на домот од 2.700 квадратни метри може дури и да го собори рекордот на недвижен имот во Malibu Colony, каде што еден квадрат е проценет на повеќе од 4.000 долари, според „ТМЗ“.

Новата среќна сопственичка на домот е Лорен Крајс, извршна директорка и раководителка за креативна стратегија на „Крајс мебел“ (Kreiss Furniture).

Меѓу ѕвездите кои поседуваа куќи во оваа мала заедница се Ед Нортон, Џим Кери, Леонардо Ди Каприо. Барбара Стенвик, Роналд Колман и Глорија Свонсон.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.