Мишел Фајфер и Дејвид Кели ја продадоа куќата во Пацифик Палисади

Холивудската ѕвезда Мишел Фајфер и нејзиниот сопруг, филмскиот продуцент и сценарист Дејвид Е. Кели, успеаја за само една недела да ја продадат куќата во Пацифик Палисади, ексклузивна населба на Лос Анџелес.

Двојката од А-листата го објави имотот на пазарот на недвижности по цена од 25 милиони долари на крајот на јули, и се согласи да прифати понуда само една недела подоцна, според „ТМЗ“, чии инсајдери велат дека понудувачите се приближиле до бараната цена.

Мишел и Дејвид ја купија куќата во јануари 2020 година за 22 милиони долари, а сега решија да се ослободат од овој имот кој најверојатно им е вишок ако се земат предвид трошоците за одржување и реновирање.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.