Шер се појави на митинг со маска за лице Бајден-Харис

Легендарната Шер носеше маска за лице Бајден-Харис пред да го испее нејзиниот хит од 1995 година Walking In Memphis на предизборниот претседателски митинг во Лас Вегас.

Таа се погрижи да се заштити себеси и другите од коронавирусот носејќи маска  кога пристигна на Меренда на гордоста во ЛГБТК ресторанот „Д Гарден Лас Вегас“ во Невада во саботата попладне.

Според Универзитетот Џон Хопкинс, во Лас Вегас има речиси 79.000 потврдени случаи на Ковид-19, што довело до 1492 смртни случаи.

74-годишната поп икона на која ѝ недостига само уште една награда „Тони“ за статусот „ЕГОТ“, носеше маица „Гласај 2020“ под црн блејзер со реси, црни припиени панталони и чизми за мотор.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.