СПОРТ И СТИЛ: Кејт Мидлтон се натпреварува со спортисти

Покрај тоа што е исклучително стилска, војвотката од Кембриџ ја покажа својата љубов кон спортот и се покажа како исклучително атлетска.

 

Кејт Мидлтон имаше тренинг со спортисти за време на нејзината посета на Олимпискиот парк. Војвотката е покровител на организацијата која ги поддржува спортистите. Таа се покажа доста хит, бидејќи тренираше бокс.

 

Дури и на пистата, Мидлтон повторно го демонстрира својот неверојатен стил. Таа пристигна во спортско-елегантна облека. Кејт носеше зелени панталони и блуза во иста боја со црн блејзер, кој подоцна го соблече за да се започне со спортските активности.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.