(Видео) Холивудскиот Супермен пронајден мртов во контејнер

Актерот Кристофер Денис (52), познат по тоа што две децении на Холивудската патека на славните го играл суперхеројот Супермен, бил пронајден мртов во контејнер во Сан Фернандо.

 

Кристофер одамна се повлекол од светот на глумата, а повеќе од дваесет години во костимот на Супермен ги забавувал туристите и минувачите на Патеката на славните. За него бил направен и документарен филм и тој бил еден од главните соговорници во филмот „Исповеди на суперхероите“ од 2007 година.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=ZTzVvrVhGmk

 

Додека бил познат како Супермен на Патеката на славните бил нападнат и ограбен, при што добил тешки повреди поради кои бил неспособен за работа.

 

Тој бил чест гостин во популарното шоу на Џими Кимел и целосно одговарал на првиот Супермен (1978), актерот Кристофер Рив, кој го играше славниот херој - во висината, фигурата и темната коса. Тој собирал фигури на Супермен и бил голем обожавател на славниот херој.

 

„Крис беше симпатичен човек кој многу пати се појавуваше во нашето шоу и беше обожаван од сите. Ќе ни недостасува“, прочита Џими Кимел во своето шоу.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.