Ќе готвиме и ќе се забавуваме со турското шоу "Снаи и свекрви"

Ќе готвиме и ќе се забавуваме со турското шоу "Снаи и свекрви", ексклузивно на МТМ - ПРВА СКОПСКА од 8 арпил, секој работен ден во 18:30 и 22:30 часот.

Турско кулинарско шоу преку кое ќе научите да готвите, но во меѓувреме, ќе се забавувате и релаксирате. Во "Снаи и свекрви", невестите подготвуваат храна во студиото, а нивните свекрви ги гледаат на екранот и судат како готват.
Кога ќе истече времето, свекрвите дегустираат без да знаат кои јадења припаѓаат на нивните снаи и притоа ги оценуваат.

Не пропуштајте го ова интересно кулинарско шоу, ексклузивно и во Македонија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.