Скопјанец загинал при сеча на дрва во Брајчино, ресенско

СВР-Битола информира дека во текот на вчерашниот ден, при сеча на дрва во ресенското село  Брајчино, животот го загубил 27 годишниот И.С. од Скопје.

 

Од секторот за односи со јавност при СВР-Битола посочуваат дека несреќниот настан се случил попладнето во 15:40 часот кога во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во село Брајчино, при сеча на дрва едно дрво го удрило И.С. (27 г.) од Скопје, во пределот на главата, а лекар констатирал смрт.

 

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.