Онлајн-состанок на Заев со Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев ќе има состанок со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и со премиерот на Албанија, Еди Рама.

Од Владата соопштија дека денеска во 15 часот Заев ќе одржи трилатерална средба со своите колеги од регионот: претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, и премиерот на Република Албанија, Еди Рама, во рамките на иницијативата за напредна регионална соработка.

Состанокот ќе се одржи преку видеоконференција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.