Нови заболени од коронавирус во изминатите 24 часа! Прес-конференција на Филипче (ЖИВО)

Во 15:00 часот, министерот за здравство, Венко Филипче ќе оддржи прес конференција на која ќе ги соопшти најновите информации за состојбата со коронавирусот во државава.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.