Јанушев: Заев и СДСМ на криминален начин носат закони во Собранието

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денеска од кочанско оцени дека законите во Собранието биле донесени на криминален начин.

 

„Оваа криминално-рекетарска банда предводена од Заев и СДСМ продолжува со еден крајно криминален, со еден крајно нечесен начин, со насилнички начин на донесување на законите во Собранието“, рече Јанушев од Оризари.

 

Тој е убеден дека на 12-ти април, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Обнова на Македонија ќе издвојува убедлива победа.

 

„И тоа не е затоа што ВМРО-ДПМНЕ тоа го порачува, тоа е затоа што граѓаните го гледаат ова, што се случува во државата, граѓаните знаат да го проценат тоа и граѓаните ќе ја дадат довербата на нас. Граѓаните ќе ја дадат довербата затоа што во нашата програма ветуваме реални работи, ветуваме зголемување на пензиите за 20 отсто, ветуваме зголемување на платите за 25 проценти, но и намалување на невработеноста под 10  проценти“, рече Јанушев.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.