Претпладне облачно, попладне сонце и температура до 14 степени

Времето претпладнево е умерено до значително облачно, а попладне ќе биде претежно сончево, информираат од УХМР.

 

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повaрарието. Максималната температура ќе достигне од 7 до 14 степени.

 

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 11 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.