На Маврово 24 сантиметри снег

Снежната покривка во Маврови Анови достигна 24 сантиметри, додека на Попопва Шапка има 9 сентиметри снег. 7 сантиметри снег има во Лазарополе, 2 во Претор и еден сантиметар во Берово.

 

Времето денеска ќе биде сончево и тивко со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени. Во Скопје претпладне ќе биде магливо, во текот на денот сончево со умерена облачност. Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.