Трифун Костовски бара Антикорупциската и МВР да го истражат случајот „Еуростандард банка“

Сопственикот на „Еуростандард банка“, која отиде под стечај, Трифун Костовски, денеска упати јавен повик со кој бара повеќе институции да се вклучат во истрагата околу стечајот на банката.

Според него, овој случај изобилува со многу недоследности од страна на надлежните институции и многу нејасностии за носењето на одлуката.

Поради ова, тој бара во истрагата да се вклучат претседателот на Собранието, Талат Џафери, Обвинителството за организиран криминал, Антикорупциската комисија и Министерството за внатрешни работи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.