Горивата поевтинуваат

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се намалат половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“, на „евродизелот“ (Д-Е V) и на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат 0,50 денари за литар.

 

Новата цена на „евросупер БС-95“ ќе изнесува 68 денари, на „евросупер БС-98“ - 70 денари за литар, а на дизелот 62,5 денара за литар.

 

Новата цена на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 51,5 денар за литар.

 

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува 0,305 денари, на 38,548 денари за килограм.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.