ЛЕ: Партизан со голема победа кај Астана

Српскиот вице-шампион, Партизан стигна до својата прва победа во Лига Европа, откако на гостувањето кај Астана триумфираше со 2:1 за да го преземе првото место во групата Л, барем до завршувањето на мечот помеѓу АЗ Алкмар и Манчестер јунајтед.

 

Човек на одлука беше Умар Садик, кој во 29. и 73. минута од мечот го совлада голманот на Астана, Ненад Ериќ, а интересно Садик уште двапати ја затресе мрежата, но головите беа поништувани поради офсајд. Астана успеа да намали во 85. минута со голот на Исланѓанецот Сигурјонсон.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.