Мистериозна огнена топка падна во Орегон (ФОТО)

Мистериозна огнена топка падна во Орегон, пренесуваат медиумите. Федералната управа за авијација сè уште не пријавила пад на авион во областа, а Американското метеоролошко друштво (АМС) и НАСА исто така не коментирале за можното потекло на чудниот предмет.

 

Истражителите сè уште се обидуваат да утврдат што се случило со мистериозната „огнена топка“ која падна во руралното подрачје југозападно од Салем минатата ноќ. Видувањето првично било пријавено како авионска несреќа.


Investigators are still trying to locate where a mysterious "fireball" made landfall in a rural area southwest of Salem last night. The sighting was initially reported as a plane crash. http://bit.ly/33cDxEk 

Deputies investigate 'fireball' seen falling to earth in Oregon

Someone initially reported the sight as a plane crash, the Polk County Sheriff's Office said.

 

Некој од очевидците првично пријавил дека видел авионска несреќа, соопшти Кабинетот на шерифот на округот Полк.

 

"По пристигнувањето на 911 година, успеавме да отидеме со хеликоптер до областа и не видовме ништо вознемирувачко. Нема извештаи за срушени авиони. Навистина веруваме дека тоа е метеор. Во нашата област имаше редок метеорски туш.“, рече шефот Марк Гартон од ПЦСО.

 

Во меѓувреме, локалните власти продолжуваат да го бараат мистериозниот предмет.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.