Трамп најави можна кандидатура за изборите во 2024 година

Доналд Трамп, најави можна нова кандидатура за претседател на САД во 2024 година, пренесува агенцијата „Асошиејтед прес“.

„Поминаа неверојатни четири години. Се обидуваме да имаме уште четири години. Во спротивно, ќе се видиме за четири години“, им рече Трамп на собраните на приемот во Белата куќа.

Trump at the White House Christmas party: "It's been an amazing four years. We're trying to do another four years, otherwise I'll see you in four years."

h/t @ZekeJMiller, @colvinj pic.twitter.com/72Q3bVY3jP

— Andrew Solender (@AndrewSolender) December 2, 2020

Снимка од обраќањето на Трамп беше објавена во живо на социјалните мрежи од еден од гостите.

Видеото покажува десетици собрани во салата на Белата куќа. Многумина од нив не носат заштитни маски, со што ги прекршиле упатствата на американската влада издадени заради епидемијата на Ковид-19.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.