Се урна мал авион кој бил преоптоварен со кокаин

Mал авион се урнал по полетувањето од Папуа Нова Гвинеја, бидејќи бил преоптоварен со кокаин наменет за австралискиот црн пазар.

Во леталото имало повеќе од 500 килограми кокаин во вредност од 80 милиони долари.

Припадник на полицијата изјавил дека алчноста на криминалците довела до падот на авионот.

Уапсени се петмина мажи за кои се верува дека припаѓаат на криминална банда од Мелбурн.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.