Расте бројот на заразени со коронавирус во Германија

Бројот на заразени со коронавирус во Германија се зголеми за 870 во изминатите 24 часа.

Германските власти информираат дека вкупно 208.698 луѓе се заразени со  коронавирусот од почетокот на пандемијата.

Досега починале 9.114 лица.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.