Пелоси: Маските задолжителни во Конгресот

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, соопшти дека членовите и вработените ќе треба да носат заштитни маски.

На членовите на Претставничкиот дом ќе им биде дозволено да ги симнат маските само за време на обраќањето, рече таа, пренесува „Ројтерс“.

Во САД има повеќе од 4,5 милиони луѓе заразени со коронавирус и 150.000 кои починале.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.