Во Турција починале нови 75 луѓе од коронавирус, вкупно 649

Во Турција бројот на смртните случаи од коронавирус денеска порасна за 75 и сега се вкупно 649, напиша на Твитер министерот за здравство, Фахретин Коца.

Бројот на новозаразени е 3.148 или вкупно 30.217, пренесе Ројтерс.

Според податоците од министерството за здравство, во последните 24 часа во Турција се тестирани 21.400 лица на коронавирус.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.