Макрон: Се соочуваме со криза и епидемија

Претседателот Емануел Макрон изјави дека Франција се подготвува да реагира на случаите со коронавирусот, додавајќи дека „ќе мора да се справиме со тоа колку што можеме“.

 

„Се соочуваме со криза, епидемија што допрва треба да дојде“, рече Макрон при посетата на болницата „Ла Питит-Салпетри“ во Париз, каде што првиот Французин кој бил заразен со коронавирус почина во вторникот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.