Во Вухан има 195 случаи повторно заразени со коронавирус

Кинеските лекари регистрирале 195 случаи на нова инфекција со коронавирус во Вухан (централна провинција Хубеи).

 

Податоците беа дадени во извештајот објавен денеска од Државната комисија за хигиена и здравје на Кина.

 

Во документот не е наведено што може да биде причина за ваквите случаи.

 

Во меѓувреме, според South China Morning Post, на 22 февруари властите во Вухан наметнале задолжитен дополнителен 14-дневен карантин на сите опоравени пациенти откако инфекцијата одново била откриена кај некои од нив.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.