Ким Јонг-ун се појави по 22 дена неизвесност

Лидерот на Северна Кореја го имаше својот прв настап во јавноста по 22 дена. Ким Јонг-ун беше во посета на мавзолејот на неговиот татко во главниот град Пјонгјанг.

 

Тој ја водеше официјалната церемонија за роденденот на претходниот лидер. Западните медиуми шпекулираа дека Ким исчезнал поради коронавирусот во соседна Кина.

 

Во исто време, веќе трет ден по ред, бројот на новозаразени од вирусот се намалува.  

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.