Земјотрес од 5 по Рихтер во Грција

Земјотрес од 5 степени според Рихтер е регистриран на брегот на Грција во Јонското Море, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

 

 

Земјотресот бил регистриран во 4:52 часот по локално време.

 

Епицентарот е на 6 км од селото Балсамата на островот Кефалонија во Јонското Море, на длабочина од 5 километри.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.