Уапсен мажот кој се забарикадира во музеј во Франција

Француската полиција соопшти дека го уапсила мажот кој се забарикадира во музејот во Сент Рафаел, на францускиот брег.

 

Полицијата не соопшти повеќе детали за апсењето, пренесе „Ројтерс“.

 

Претходно мажот се затвори во музејот, од каде извикувал закани на арапски јазик.

 

Медиумите јавија дека е познато дали мажот бил вооружан.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.